مدیرعامل مؤسسه درمانی و دارویی آستان قدس رضوی در مراسم بازدید معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و داروی کشور از داروخانه امام رضا(ع) وابسته به مؤسسه دارویی آستان قدس رضوی گفت: آستان قدس رضوی بازوی ضابطه‌مند وزارت بهداشت کشور است.

به گزارش آستان‌نیوز، دکتر سید مهدی هاشمی‌نژاد در این بازدید به تشریح بخش‌های گوناگون خدمات درمانی و دارویی آستان قدس رضوی پرداخت و گفت: آستان قدس رضوی با ایجاد زنجیره کامل درمان و دارو اعم از شرکت داروسازی ثامن، بیمارستان رضوی و مؤسسه درمانی در جوار بارگاه منور رضوی سعی در خدمات‌رسانی بهتر به زائران و مجاوران به ویژه محرومان و مستضعفان دارد.
دکتر هاشمی‌نژاد اظهار کرد: با ایجاد کارگروه سلامت و دارو در سازمان اقتصادی رضوی پیگیری‌های لازم برای تسهیل اموری مانند واردات و هم‌چنین تهیه مواد اولیه تولیدات در حال انجام است.
وی افزود: شعار مؤسسات آستان قدس رضوی در تأمین داروی مورد نیاز کشور، ورود کالا از مسیرهای قانونی و در بستر مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور بوده و با همکاری‌های بیشتر این وزارت‌خانه امکان خریداری داروهای با قیمت بالا و عرضه با تعرفه‌های بسیار کاهش‌یافته را خواهیم داشت تا برای تسکین آلام دردمندان گامی برداشته باشیم.

دکتر هاشمی‌نژاد هم‌چنین در خصوص تأکیدات در مجموعه درمانی آستان قدس رضوی بیان کرد: علاوه‌بر داروخانه امام رضا(ع)، مجموعه دارالشفاء امام رضا(ع) که در بست شیخ طوسی حرم مطهر واقع شده،  با مدیریت واحد به جمیع زائران مشرف شده خدمات ارائه می دهد تا دغدغه درمان نداشته باشند.
مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی ادامه داد: حدود ده پایگاه در حرم مطهر به صورت ثابت استقرار یافته که این میزان هم‌زمان با مناسبت‌ها به 30 پایگاه ثابت و متغیر افزایش می‌یابد و تمهیدات اندیشیده شده برای این است تا با استاندارد جهانی زیر 4 دقیقه به بالین بیمار برسیم.
وی در خصوص آمار مراجعه‌کنندگان به این پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی در حرم مطهر گفت: سه شب قدر قریب به بیش از 600 نفر فقط به پایگاه‌ها مراجعه کردند و تنها حدود 3 بیمار به بیمارستان منتقل شدند و در بقیه موارد، همه خدمات در پایگاه‌ها و نهایتا در دارالشفاء امام رضا(ع) که در جوار بارگاه منور و در یکی از مبادی ورودی قرار دارد، برای بیمار انجام می‌شود.

دکتر هاشمی‌نژاد بیان کرد: از کموفقیت‌های همکاران ما در ارائه موفق خدمات درمانی به بیماران در حرم مطهر، 25 درصد CPR موفق، ارائه خدمات مختلف با تعرفه‌های دولتی در بخش‌های رادیولوژی و آزمایشگاه و هم‌چنین افتتاح و راه‌اندازی واحد دیالیز است.
دکتر هاشمی‌نژاد تصریح کرد: آستان قدس رضوی ظرفیت و بازویی برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی محسوب می‌شود که تلاش در هماهنگی و همسویی با دولت دارد و این ضابطه‌پذیری کمک می‌کند که برای خدمات بیشتر و بهتر به زائران و مجاوران و هم‌وطنان‌مان فعالیت کنیم.

آرشیو تصاویر 
تاریخ : 1395/12/7 شنبه
تعداد بازديد: -

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
خدمت رسانی واحد دیالیز دارالشفاء امام به زائرین بارگاه مطهر رضوی
بازدید معاون وزیر بهداشت از داروخانه مرکزی امام رضا(ع)
 همراه با نخستین روز فعالیت واحد دیالیز دارالشفای امام رضا(ع)
واحد دیالیز مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی آغاز به کار کرد
  • 1395/11/22 جمعه واحد دیالیز مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی آغاز به کار کرد
    واحد دیالیز دارالشفاء امام رضا(ع) در راستای ارائه خدمات مطلوب و کمک به درمان زائران حرم رضوی و مجاوران بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) ، با همت مسئولین درمانگاه دارالشفاء امام و با نظر مساعد مسئولان در آستان قدس رضوی ، تجهیز و راه‌اندازی شد.
افتتاح واحد تغذیه و رژیم درمانی دارالشفاء امام
تعداد بازديد اين صفحه: 413