جمعی از داروسازان جمعیت امام خمینی لبنان از مؤسسات درمانی و دارویی آستان قدس رضوی بازدید کردند.
این متخصصان داروسازی طی دو روز از داروخانه امام رضا(ع)، دارالشفاء امام(ع)، بیمارستان رضوی وشرکت داروسازی ثامن بازدید کرده و سابقه 500 ساله خدمات‌رسانی درمانی آستان قدس رضوی به زائران و مجاوران را تحسین کردند.
عضو جمعیت امام خمینی(ره) لبنان و رابط این گروه بازدیدکننده در حاشیه این بازدید گفت: طی این بازدید متوجه شدیم که آستان قدس رضوی و بیروت زمینه‌های فراوانی برای همکاری دارویی و درمانی دارند.
دکتر یسار مرتضی اظهار کرد: این بازدید با هدف آشناسازی فعالان جمعیت امام خمینی(ره) لبنان با امکانات و پیشرفت‌های حاصل شده در حوزه درمان و دارو در ایران صورت گرفت.
وی افزود: بسیار خرسندیم که چنین پیشرفت‌هایی را در آستان مقدس حضرت امام علی‌بن موسی‌الرضا(ع) مشاهده می‌کنیم و می‌توان این بازدید را آغازی برای گسترش روابط ایران و لبنان دراین زمینه تلقی کرد.
دکتر مرتضی اذعان کرد: از ورود داروهای ایرانی به لبنان استقبال می‌کنیم و ثبت این داروها و معرفی آن‌ها به لبنانی‌ها را به عهده خواهیم گرفت چراکه داروهای ایرانی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند.
وی هم‌چنین تصریح کرد: همکاری‌های بیشتر در حوزه گردشگری سلامت نیز از دیگر مواردی است که کشور لبنان می‌تواند با آستان قدس رضوی وارد همکاری شود.
این متخصص داروسازی تصریح کرد: تقسیم کار میان مؤسسات پیشرفته درمانی و دارویی و خدمات‌رسانی همه جانبه به زائران و مجاوران از نکات جالب توجه این بازدید بود و هم‌چنین ورود مکمل‌های گیاهی و علمی‌تر کردن طب سنتی و بهره‌وری از آن به عنوان طب مکمل، اقدامات بسیار نوینی است که در این بازدید با آن‌ مواجه شدیم.

 
تاریخ : 1396/2/17 يكشنبه
تعداد بازديد: -

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
تعداد بازديد اين صفحه: 91