استاد دانشگاه هاپکینز آمریکا از دارالشفاء امام رضا(ع) بازدید کرد و در حاشیه این بازدید از سوی موسسه درمانی آستان قدس رضوی نشان «خادمیار سلامت رضوی» به این جراح چشم اهدا شد.
 پروفسور علی اصغر خدا دوست؛ بنیان‌گذار موسسه اربیس پس از تشرف به حرم مطهر امام هشتم(ع) در موسسه درمانی آستان قدس رضوی حضور یافت و از بخش های مختلف این مجموعه بازدید کرد.
وی پس از این بازدید با حضور در مطب چشم پزشکی این مجموعه تعدادی از بیماران دارای عارضه چشمی را معاینه کرد.
پرفسور خدادوست در موسسه درمانی آستان قدس رضوی راهکار هایی برای خدمت رسانی بهتر به بیماران را به دست اندرکاران این مجموعه ارائه کرد و نشان «خادمیار سلامت رضوی» را دریافت کرد.
پروفسور خدادوست یکی از چشم‌پزشکان ایرانی معروف در عرصه بین‌المللی است که در چندین بیمارستان به عمل و پژوهش در مورد مشکلات قرنیه چشم می‌پردازد. وی توسط شخصیت‌های برجسته‌ای در چشم پزشکی آمریکا به عنوان بهترین جراح پیوند قرنیه در دنیا معرفی شده است.
یادآور می شود؛ موسسه درمانی آستان قدس رضوی یکی از نزدیکترین مراکز درمانی به حرم مطهر رضوی است که به صورت شبانه روزی در بخش های مختلف به مراجعه کنندگان ارائه خدمات می کند.
 

دکتر خدادوست به عنوان نخستین و تنها دستیار خارجی در بخش چشم پزشکی دانشگاه جانز هاپکینز ( Johns Hopkins) در سال ۱۳۴۱ پذیرفته شد و دوران دستیاری را به عنوان بهترین دستیار مرکز چشم پزشکی ویلمرشناخته شد. در سال ۱۳۴۷ علی‌رغم پیشنهاد و خواست دانشگاه جان هاپکینز عازم ایران شد و در بخش چشم پزشکی دانشگاه شیراز به عنوان استاد مشغول فعالیت شد. یک سال پس ازورودش به شیراز رئیس بخش چشم پزشکی دانشگاه جانز هاپکینز به شیراز آمد و یک قرارداد مبادله دستیار میان بخش‌های چشم پزشکی این دو دانشگاه به امضا رسید.

از سال ۱۳۴۷ تا ۱۳۵۹ وی هر دو سال یک بار به عنوان استاد مدعو شش ماه را دربخش چشم دانشگاه جانز هاپکینز برای ادامه برنامه‌های پژوهشی گذراند و در این دوران چندین مرتبه به عنوان مدرس در کشورهای بسیاری از جمله چین، ترکیه سوریه، عمان، پرو، اکوادور و ایتالیا فراخوان شد. دکتر خدادوست در سال ۱۳۵۹ عازم آمریکا شد و به عنوان استاد در بخش چشم دانشگاه جانز هاپکینز مشغول به کار گردید.

وی در سال ۱۳۶۱ به عنوان استاد و رئیس بخش چشم دانشگاه سیسیل انتخاب شد و در سال ۱۳۷۱ مرکز چشم پزشکی کنتیتکت در شهر نیوهیون را بنیان گذاشت و به عنوان سرپرست آن مشغول به کار شد. از سال ۱۳۵۹ ایشان به طور پیاپی سالی دوبار به ایران بازگشته و در فعالیت‌های بالینی و آموزشی در بیمارستانهای گوناگون تهران و شیراز شرکت می نماید .
دکتر خدادوست به طور متناوب توسط شخصیت‌های برجسته‌ای در چشم پزشکی آمریکا به عنوان بهترین جراح پیوند قرنیه در دنیا معرفی شده و شهرتش علاوه بر مقالات علمی متعدد و تحقیقات گسترده درزمینه‌های مختلف و کیفیت درمان و تجربه در درمان جراحی، مدیون تحقیقات پایه‌ای بر ناراحتی‌های سطح قرنیه‌است، تا آنجا که در پیوندهای قرنیه روی مکانیسم دفع پیوند به افتخار او "Khodadoust line" نامگذاری شده‌است .

بعضی از افتخارات دکتر خدادوست :
چندین سال متناوب بعنوان بهترین جراح قرنیه در دنیا
-دریافت عنوان محقق برتر از Lifetime achievement Award AMO (American Medical Association)
-دریافت جایزه چهره ماندگار چشم پزشکی از:American Ophthalmology Association (AOA)
-دریافت جایزه IRSO، انجمن علمی چشم پزشکی ایران در سال ۱۳۹۲
-کرسی پژوهشی «توسعه علوم جدید در چشم پزشکی» در سال ۱۳۹۳
-رئیس مرکز مراقبتهای چشم کانکتیک
-عضو آکادمی چشم پزشکی آمریکا
-عضو انجمن پیشبرد علوم آمریکا
-بنیان‌گذار مؤسسه اربیس (بیمارستان سیار جراحی چشم پزشکی که در اکثر کشورهای محروم دنیا از جمله آفریقا فعالیت دارد)
-عضو شورای پیوند اعضا آمریکا
-عضو انجمن پزشکی آمریکا
-عضو انجمن تحقیقات بینایی و چشم پزشکی آمریکا
-عضو ممتحنه بورد تخصصی چشم پزشکی ایران
رتبه علمی پروفسور خدادوست :
رتبه علمی: پروفسور دانشکده پزشکی Yale University
-رتبه علمی: پروفسور دانشکده پزشکی john Hopkins University
ایشان ساکن امریکا هستند و  سالی دو بار برای ویزیت مردم کشورش و آموزش دانشگاهها به ایران می آیند .

آرشیو تصاویر این بازدید
 
واحد روابط عمومی موسسه درمانی آستانقدس رضوی
تاریخ : 1396/5/27 جمعه
تعداد بازديد: -

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
تعداد بازديد اين صفحه: 336