سلامتی و بهداشت دندانهای شیری نقش مهمی را در سلامتی دندانهای دائمی ایفا می‏کند .اگر دندان‌های شیری سالم باشند و در زمان درست خود لق شده و بیفتند جدا از اینکه زیبایی و امکان تغذیه سالم را برای کودک به ارمغان می‌آورند، زمینه رویش صحیح دندان‌های دائمی را نیز فراهم می‏کنند.
بهداشت دهان و دندان کودک از سویی به خود کودک و آموزش‎ها‏ی صحیح والدین و مربیان و از سوی دیگر به مراجعات و بررسی‎ها‏ی مکرر در دندانپزشکی‎ها‏، بستگی دارد.
با در پیش گرفتن رفتارهایی که به سلامت دهان و دندان می‏ انجامد و نیز رعایت تمامی نکات بهداشتی به دقت صورت بگیرد، بازهم نیاز به بررسی‎ها‏ی دندانپزشکی حذف نمی شوند. در واقع دندانپزشک هم می‏تواند نقش پیشگیرانه را ایفا و هم به عنوان درمانگر، تمامی بیمارهای مربوط به دهان و دندان را بر طرف کند.

بنابر گزارش واحد روابط عمومی موسسه درمانی آستانقدس رضوی ،در همین راستا با همت درمانگاه دارالشفاء امام و پزشکان خادم سلامت، طرح ارتقاء بهداشت دهان و دندان در مدارس ایتدایی مناطق محروم شهر مشهد به اجرا در آمد .
در این طرح ، که از ابتدای مهر ماه سال جاری اغاز شده است ، به آموزش هایی در زمینه ی بهداشت دهان و دندان ، روش های مراقبت از دندانها ، روش صحیح مسواک زدن و تغذیه ی سالم در پیشگیری از پوسیدگی دندان پرداخته می شود.

 

اولین مرحله از اجرای این طرح در روز سه شنبه چهارم  مهر ماه انجام شد و دندانپزشک خادم سلامت دارالشفاء امام (ع) - سرکار خانم دکتر رضوی ، با هماهنگی های انجام شده به یکی از دبستان های منطقه محروم شهر اعزام شدند.
 

 
دومین جلسه ی آموزشی بهداشت دهان و دندان در مدارس محروم ، در روز سه شنبه یازدهم مهر ماه توسط سرکار خانم دکتر رضوی ، تشکیل شد .
 


طی برنامه ریزی هایی که صورت گرفته است ، این جلسات آموزشی هر هفته در یکی از مدارس ابتدایی مناطق محروم شهر مشهد برگزار خواهد شد. 
 
تاریخ : 1396/7/18 سه‌شنبه
تعداد بازديد: -

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
تعداد بازديد اين صفحه: 983