مسئول فوریت‌های پزشکی حرم مطهر رضوی از برپایی 10 پایگاه فوریت‌‌های پزشکی هم‌زمان با ايام دهه‌ي كرامت رضوي سال جاري خبر داد.
به گزارش آستان نیوز، حمیدخدا آتش‌کار ضمن بیان این مطلب گفت: با توجه به ايام رحلت حضرت رسول اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و هم‌چنین شهادت ولی‌نعمت‌مان امام رضا(ع) و با عنایت به حضور حداکثری مشتاقان و زائران پیاده آن حضرت، در تمام نقاط اين فضاي قدسي نسبت به برپایی پایگاه فوریت‌های پزشکی ویژه برای ايجاد امنيت پزشكي و سلامت در حاشيه‌ برگزاري مراسمات و فراهم كردن آرامش خاطر در هنگام زيارت و هم‌چنين افزایش نیرو در پایگاه‌های دیگر حرم مطهر اقدام کردیم.
وی بیان کرد: پایگاه‌های دائمی مستقر در صحن‌های انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی، آزادی، گوهرشاد، ورودی باب‌الرضا(ع) و پایگاه‌های رواق حاتم‌خانی و رواق حضرت معصومه(ص) به صورت ویژه برای بانوان در تمام طول سال با بيش از 20 نیروی دائمی مشغول خدمت‌رسانی به زائران حضرت رضا(ع) هستند.
آتش‌کار عنوان کرد: علاوه‌بر این پایگاه‌های دائمی، پایگاه‌های موقتی در رواق‌ حضرت زهرا(س) به صورت ویژه برای بانوان، دارالحجه و نیز باب‌الجواد(ع) استقرار می‌یابد.
وی تصریح کرد: هم‌چنین تعداد نیروهای مستقر در پایگاه فوریت‌های پزشکی ضلع جنوبی صحن گوهرشاد نیز در این روزهای خاص افزایش یافته و حدود 17 نفر اعم از کارشناس پرستاری و پزشک در این پایگاه‌های موقت نیز مستقر می‌شوند تا در صورت بروز هر گونه مشکل درمانی و پزشکی به سرعت بیماران بهبود یابند.
خدمات مرکز فوریت‌های پزشکی «دارالشفاء امام رضا(ع)» از طریق تماس با شماره‌ی داخلی 2424 و شماره‌ عمومی 2002424 در تمام ساعات شبانه‌روز آماده‌ی ارائه‌ی خدمات به زائران و مجاوران است.


 
تاریخ : 1396/8/26 جمعه
تعداد بازديد: -
 
امتیاز دهی
 
 

تعداد بازديد اين صفحه: 459